VISITORS

spája najkrajšie rekreačné oblasti v okolí Košíc a je bezpochýb technicky najnáročnejšou MTB maratónskou trasou na Slovensku.

Ako diváci, máte možnosť na viacerých miestach vidieť najlepších Slovenských aj zahraničných MTB jazdcov alebo svojich zverencov či favoritov. Fotiť, povzbudzovať  a zároveň to spojiť s výletom na pešo či na bicykli , dať si občerstvenie na niektorých z chát ktorými trasa prechádza je zárukou na deň plný zážitkov.   

Vybrali sme pre Vás zoznam tých najzaujímavejších miest na trati s popismi aj mapkami , ktoré sa určite oplatí navštíviť počas maratónu.  

1. CHATA LAJOŠKA

Je veľmi atraktívnym miestom na trati kedže je na 7.kilometri po štarte . Pretekári tadial prejdu vo veľkých skupinkách v krátkom čase. Pri chate je Horská Prémia a to zaručuje pekný súboj tých najlepších. Pretekárom fandia aj bubnisti a vytváraju tak skvelú atmosféru.
Na chatu Lajoška sa dostanete z Jahodnej pešo za cca 1hodinu po červenej turistickej značke, alebo trošku rýchlejšie na bicykli.

Čas prejazdov :

dlhá+stredná trať   10:15 – 10:45
krátka trať   11:20 – 12:30

 
 
 

2. ŠTART / CIEĽ

V priestoroch štartu a cieľa zažijete atmosféru pretekov. Môžete byť na štartoch jednotlivých trás a potom pri dojazde najlepších alebo vášho favorita.
Medzitím viete vyplniť čas sledovaním detských pretekov.

Štart dlhej a strednej trate - 10:00
Štart krátkej a Family - 11:30
Detské preteky – od 13:00 do 14:00
Príchod prvého pretekára na krátkej trati – 12:30
Príchod prvého pretekára na strednej trati – 12:20
Príchod prvého pretekára na dlhej trati – 13:20

 
 
 

3. Singletrack DAVIDOFF

Nový technický a divácky veľmi atraktívny úsek na trati ,
ktorí sa nachádza 1km od parkoviska na Bankove. 
Ideálne na fandenie a fotografovanie .

Prejazd pretekárov zo strednej a dlhej trasy je medzi  11:00 - 12:00

 
 
 

4. BANKOV

Pri rekreačnej oblasti Bankov máte hneď niekoľko možností. Pri poháre piva alebo kofoly viete sledovať preteky priamo od stola v bistre Bankov nad parkoviskom.
Pretekári tadial prechádzaju 2x krátko po sebe. Medzitým prejdu Singletrackom „Drž Hubu“ a absolvujú najväčšiu občerstvovačku pri Hoteli Bankov.

Prejazd pretekárov : 11:30-13:00

 
 
 

5. Singletrack JAHODA

Jeden z najkrajších prírodných singletrackov na trati, ktorý ide súbežne s hlavnou cestou zo sedla Jahodná do rekreačného strediska Jahodná, je preto ľahko prístupná pešo, na bicykli aj autom.

Prejazd pretekárov z dlhej a strednej trati : 11:45 – 14:00

 
 
 

6. CHATA HREŠNÁ

Ideálne miesto ak chcete pozeranie pretekov spojiť s peším alebo cyklo výletom a príjemným posedením s krásnym výhľadom na chate .
Prechádzaju tadial iba pretekári z dlhej trasy vo väčších odstupoch a nachvílku zastavia pri občerstvovačke . Kedže je to 15km pred cieľom tak vaše povzbudzovanie potrebuju najviac .
Od chaty pokračujú po novom singletracku „hriešny“ smerom k rekreačnej oblasti Alpinka.  


Prejazd pretekárov na dlhej trati : 12:30 – 15:00   

 
 
 
© 2021 All rights reserved to ProSport Team Košice o.z.
We use anonymized cookies to provide you with the best experience from our site and to protect your personal data. By continuing, you allow all cookies to be accepted on the ProSport Team Košice o.z website.. More informations